Лізинг або Кредит

Image

У сфері фінансування розглядаються основні методи - кредит і отримання майна в лізинг. Для того, щоб прийняти правильне і вигідне рішення у виборі методу фінансування для будь-якого клієнта, будь то фізична особа або юридична компанія, потрібно провести оцінку всіх фінансових параметрів пропозицій від кредиту та лізингу, враховуючи всі плюси і мінуси фінансування.

Даний сайт пропонує оформлення заявки в онлайн режимі.

При такому оформленні можна отримати варіанти лізингового кредитування від безлічі компаній з лізингу і порівняти всі параметри:

 • Перший платіж;
 • Терміни наданого лізингу;
 • Загальну суму виплат за лізинговим договором (угодою);
 • Загальне подорожчання майна за весь період лізингу;
 • Середнє подорожчання за весь рік;
 • Список графіка внесення платежів.

Для оформлення онлайн заявки і отримання пропозицій по лізинговому кредитуванню, необхідно зареєструватися на сайті. Дана процедура по реєстрації абсолютно БЕЗКОШТОВНА.

Відмінності кредиту від лізингу 

Надання кредиту або кредитування і вживання даної термінології має на увазі передачу клієнтам (позичальникам) грошових коштів, в користування для різних цілей, під фіксований відсоток і на певний термін. Також розглядається можливість видачі товарної форми кредиту, мається на увазі майно.

Що стосується лізингу ?! При лізингу відбувається угода на умовах лізингової компанії. В даному випадку компанія набуває майно позичальників і оформляє його відповідно до договору у тимчасове користування. 

Відмінністю є те, що в основі кредитування лежить передача грошових коштів, а при лізингу надається майно у тимчасове володіння.

Переваги лізингу 

При здійсненні операції з лізинговою компанією на придбання майна можна виявити деякі переваги перед кредитуванням.

 1. Вимоги до клієнтів при лізингу не такі жорсткі в порівнянні з вимогами до позичальника кредиту від банків.

Робота банків в цілому і щодо кредитів контролюється нормативно-правовими документами Центрального банку і нормативними інструкціями банків по кредитуванню. У банків є обов'язки по виконанню конкретних показників нормативів по ліквідності, ризиків кредитування та іншим критеріям. Можливість фінансування, ступінь ризику по кредитуванню і кредитоспроможність позичальників встановлені внутрішньою документацією банків, що кредитують. Разом з цим проводиться оцінка статистики офіційної звітності, формальних підходів, в основі яких лежить розрахунок різних фінансових показників.

Такі вимоги створюють обмеження на вільну діяльність банків впливають на рішення про ймовірність оформлення кредиту. Компанії, що займаються лізингом, відрізняються від банків, що кредитують тим, що вони відштовхуються в роботі від внутрішніх методів і підходів до оцінки клієнтів. Вони проводять аналіз про сьогодення і реальний стан бізнесу позичальників, розбираються персонально з кожним лізингоодержувачем і угодою, а також аналізують звітність управління, проведену неофіційно. Звичайно, при проведенні фінансування лізингу, банк оцінює останнього клієнта, який отримує кошти, але формально позичальником залишається лізингова компанія, фінансова репутація якої не викликає зайвих підозр. Крім цього, банки, які фінансують лізингові компанії,

 1. Менший термін рішення по заявці на отримання схвалення на лізинг.

Терміни про рішення на деякі продукти лизингов обмежуються п'ятнадцятьма хвилинами з часу подачі заявки в компанію. Але це не дає можливості вважати, що через 15 хвилин після оформлення заявки, компанія готова підписати угоду з лізингу. Завжди озвучується попереднє рішення клієнту схвалення фінансування чи ні. Після точного схвалення лізингу, клієнт повинен надати певний перелік документів. Після подачі документів лізингова компанія проводить аналіз і приймає остаточне рішення. У разі якщо компанія розглянула заявку дуже швидко, то рішення приймається за один день з того моменту, коли був поданий пакет необхідних документів для підписання лізингового договору.

Кредитування банками в грошовому форматі також розглядається прискорений розгляд заявки і прийняття рішення. До таких форм кредитування по прискореному розгляду заяви відносяться експрес - кредити, споживче кредитування, автокредити (придбання автомобіля). Подібне кредитування поширюється тільки на фізичних осіб. Для юридичних осіб та компаній, подібні програми кредитування не надаються можливими.   

 1. Розрахунок платежів за графіком за лізингову угоду на більш гнучких умовах і можливість його зміни на період дії договору.

У момент складання графіка по внесенню платежів, компанія може враховувати сезонність бізнесу одержувача, розглянути варіант відстрочки у погашенні суми за майно, придбане в лізинг, а також врахувати в умовах угоди інші сторони діяльності лізингоодержувача. На період дії угоди з лізингу, клієнт має право звернутися в компанію з питання про відстрочку сплати платежів або ж продовження терміну договору, за умови фінансових труднощів. При цьому є ймовірність підтримки з боку банку.

Подібні «рухи» про зміни графіка внесків по кредиту та строків дії договору, вимагають повторного рішення співробітниками банку на кредитному комітеті.

Терміни фінансування по лізингу і кредиту

Кредитують банки надають середній термін кредитування, який варіюється від 24 місяців до 36. Чи враховується і той факт, якщо термін збільшується, то і ставка за відсотками теж зростає. Лізинг же пропонує стандарт - це фінансування терміном на 36 місяців, але в деяких випадках він доходить і до п'яти років.

Додаткове забезпечення лізингу та вимоги щодо нього практично відсутні. Або розглядається варіант зниження вимог на відміну від кредитування.

Під час оформлення кредиту в банку важливим моментом є надання позичальником ліквідного забезпечення. Сюди входять застави рухомого та нерухомого майна, цінної документації і подібне забезпечення. Коли укладається лізинговий договір, предмет даної угоди є власністю компанії до закінчення терміну договору і забезпечує ризики кредитора. У багатьох випадках лізінгірованія пред'явлення доп. забезпечення перестав бути необхідним. 

Майно лізингової компанії не піддається претензіями кредиторів одержувачів по лізингу.

Угода лізингу має предмет, який знаходиться у власності компанії. Виходячи з цього, майно, придбане в лізинг, що не піддається арешту і вилучення кредиторами позичальника в разі виникнення спірних економічних питань. Предмет лізингу дає можливість клієнту поліпшити свій фінансовий стан, отримуючи доходи при використанні його.

Можливість лізингу застосовувати прискорену амортизацію

Прискорена амортизація використовується щодо майна лізингової компанії. За рахунок використання такого механізму з коефіцієнтом до трьох з'являється можливість зменшення податку на товар предмета лізингу. По закінченню терміну дії договору можна придбати лізинговий предмет за мінімум залишку вартості. Як приклад може послужити покупка автомобіля, списаний на момент закінчення терміну дії угоди. 

Платежі по лізингу відносяться на витрати

На витрати відносяться тільки платежі в повному обсязі, які дають можливість зменшення податку на прибуток. Після схвалення і отримання суми кредиту, часткове нарахування амортизації може послужити джерелом погашення вартості товарної форми кредиту, а залишкові виплати по кредиту здійснюються з інших джерел гасіння.

Крім усього перерахованого вище, є деякі обмеження, накладені на віднесення процентної суми з кредитування на витрати. На сьогоднішній день подібні умови щодо обмеження зняті. При цьому деякі особливості з оподаткування процентної ставки кредитування існують і не порушують Податковий кодекс, який контролює зроблені угоди.

Можливість придбання автотранспорту при лізингу на умовах відсутності автогосподарства у одержувача.

При оформленні угоди по транспортному лізингу, з лізингодавцем узгоджується деякий умова здійснення угоди, це реєстрація одержуваного транспорту в МРЕВ на компанію. При цьому клієнт, який не має особистого автогосподарства, має право використовувати придбане майно по лізинговій операції в особистих цілях.

Лізинг може включати в себе податкові платежі на майно, транспорт, страховку та інші витрати.

Баланс лізингодавця іноді враховує предмет лізингу, при цьому вони зобов'язуються обчислювати і сплачувати податок на майно. У разі реєстрації транспорту в МРЕВ на компанію, то лізингодавець оплачує податок на автогосподарство. Лізингодавець має право проводити оплату страховки по предмету угоди. При цьому витрати додаткового характеру компанією включаються в платежі за лізинг. Коли витрати розподілені рівномірно на період угоди, то у лізингоодержувача з'являється можливість зниження навантаження по податках і іншим платежам. Також тут враховується і оплата ПДВ із зазначених видатків. У разі, якщо клієнт виконує платежі ПДВ, то додаткові ПДВ не викличуть проблем, адже ПДВ буде зарахований. А ті, хто не є платником ПДВ, сума податку буде більше за лізинговим договором.

Лізингове кредитування розглядає варіанти з оформлення раніше використаного майна. Проведення операцій по лізингу подібного майна досить проблемно. У банків, що кредитують проводиться фінансування тільки по автомобілям у використанні. Придбання по лізинговій операції був у використанні майна не викликає складнощів. Звичайно, обмеження на дату випуску товарної форми кредиту є, і деякі компанії не займаються укладанням договорів на майно, яке було раніше у користуванні. Але це не скасовує ймовірності оформлення подібної угоди.

Можливість зменшення знижок по лізингу від постачальника.

Лізингодавці часто виступають постійними корпоративними клієнтами у деяких постачальників, набувають майно на чималі суми і за рахунок цього отримують знижки. Дуже часто лізингові компанії набувають автотранспорт, і в таких випадках поширюється пропозицію про знижки. Іноді лізингові компанії отримують досить пристойні знижки. Це дозволяє створити програми лізингових угод з подорожчанням рівним нулю, що означає придбання автомобілів за вартістю салону, де враховуються знижки і відсотки по лізингу.

Співробітники лізингових компаній, маючи достатній досвід, знання і зв'язку, вирішують багато організаційних моментів по операціях, пов'язаних з придбанням майна та реалізацією лізингового договору.

Такі питання включають в себе:

 • Перевірку парності і відповідальності постачальника і юридичну сторону майна в лізинг;
 • Узгодження всіх аспектів купується предмета лізингу з постачальниками;
 • Організаційні питання по митному очищенню предмета лізингу;
 • Придбання вигідних умов по страховці майна;
 • І інші організаційні моменти взаємодії з іншими органами з питань оформлення лізингового договору.
Лізинг крім переваг також має ряд деяких недоліків ,на які необхідно також звертати увагу при виборі фінансування. 

По - перше, лізинговий одержувач не може бути власником предмета по лізинговій операції. На період дії угоди одержувач, який не є власником предмета лізингу, має право використовувати майно тільки на умовах угоди. Будь - які дії щодо користування повинні узгоджуватися з лізингодавцем. У разі порушення умов договору, компанія має право позбавити лізингоодержувача виданого майна в лізинг. Клієнт не має права при іншому кредитуванні вносити отримане майно по лізингу в заставу перед іншими кредиторами.

По - друге, лізингова компанія може стягнути за зобов'язаннями зі свого боку на майно лізингу. Компанія, що має власність (майно лізингу) має право оформити предмет лізингу в заставу за власними операціями. При цьому кредитування може проводитися для різних цілей, від фінансування здійснюють операції з одержувачем лізингу, до фінансування договорів з іншими позичальниками. 

Якщо у компанії виникають проблеми з фінансами, то що кредитують банки мають право подати заяву до суду про вилучення даного майна. Такі ситуації залишають відбиток у використанні майна, придбаного за лізингом і має право експлуатації.

Коли відбувається угода по лізингу, важливо пам'ятати і загострювати увагу не тільки на умовах кредитування, а й на репутацію лізингодавця.

По-третє, платежі по лізингу обкладаються ПДВ в повному обсязі (сумі). Однак інше кредитування не розглядає подібне. Дане положення справ не вважається проблемою в тому випадку, якщо клієнт платить ПДВ і надає податок до заліку. Якщо ж позичальник не платить або звільнений від сплати ПДВ, то сплачений ПДВ лізингових платежів підвищує витрати по лізинговій операції.

Також є компанії неплатники ПДВ. Вони кваліфікуються на кредитуванні лізингу організаціям на ССО, лізинг будь - якого обладнання і подібних підприємствах. Лізингових компаній, що займаються подібними угодами, серед лізингодавців, дуже мало.

Перераховані вище дані про лізинг, як варіанти фінансування, мають позитивні і негативні сторони, важливість і цінність яких впливає по-різному для кожного лізингоодержувача

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent